Назад до новин

Власник Kyiv Post звільнив всю редакцію

8 листопада – Сайт KyivPost.com оприлюднив повідомлення про те, що газета негайно закривається «на короткий час». Була наведена цитата Аднана Ківана, власника Kyiv Post (KP), який сказав: «Одного дня, ми сподіваємось знову відкрити газету більшою та кращою. Я дякую всій команді Kyiv Post і Браяну Боннеру за його службу Україні та незалежній журналістиці протягом останніх 25 років».

За кілька годин заступниця головного редактора Kyiv Post Ольга Руденко опублікувала у Facebook допис, у якому стверджувала, що журналістів «всіх звільнили».

Три тижні тому власник Kyiv Post та одеський будівельний магнат Аднан Ківан повідомив співробітникам KP, що планує розширити бренд і запустити україномовну версію. Цей план і призначення спеціально підібраного головного редактора очолити цю нову рубрику були небажаним сюрпризом для редакції KP, яка запідозрила, що це посягання на їхню редакційну незалежність.

 Закінчилася заява Руденко закликом до «читачів і рекламодавців, бізнесменів, дипломатів, міжнародних організацій та всіх, хто вірить у незалежну журналістику» підтримати працівників редакції.

Кілька відомих українських журналістів та експертів (наприклад, Anna Babinets, Slidstvo.info; Sevgil Musayeva, «Українська правда»; Natalia Ligacheva, Детектор медіа) заявили, що чули звинувачення, що справжньою причиною закриття було те, що власник піддався тиску з боку Офіса президента, незадоволений KP через критичне висловлювання про уряд.

Прес-секретар президента Сергій Никифоров опублікував у Facebook допис: «Для нас ця новина також стала несподіванкою». Він висловив сподівання, що «Kyiv Post незабаром відновить свою роботу, дотримуючись своїх високих стандартів та стилю, що виводить її на найвищий рівень серед українських медіа». Однак журналістка Slidstvo.info Любомира Ремажевська зазначила, що телеграм-канали, підключені до Офісу президента, поширювали лише новини про закриття Kyiv Post, не наводячи подробиць тиску на журналістів.

Kyiv Post — найстаріша англомовна щотижнева газета в Україні. Перший випуск газети вийшов 18 жовтня 1995 року, а KP вийшла в онлайн в 1997 році. За час існування Kyiv Post мала трьох власників: американця Джеда Сандена, який володів газетою з моменту її створення в 1995 році до 2009 року; Мохаммад Захур з Великобританії, який володів друкованим виданням з 2009 року по 21 березня 2018 року, коли продав українському громадянину Аднану Ківану, одеському бізнесмену, який володіє KADORR Group. Аднан Ківан купив газету за 3,5 мільйона доларів. KADORR Group працює в будівництві, сільському господарстві, комерційній нерухомості, житлових комплексах, фітнес-центрах. KADORR володіє Kyiv Post та одеським 7 телеканал.

Більше на сайті Детектор медіа.

 

Photo credit: #Save the Kyiv Post