Назад до новин

Заговорили по-новому: як українські ЗМІ висвітлюють блокаду Донбасу

Блокада Донбасу – одна з найбільш обговорюваних тем в українському медіа-просторі. Як її висвітлювали у ЗМІ, і що змінилося після офіційного проголошення блокади владою у Києві, в інтерв’ю DW розповіла виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк.

DW: ІМІ здійснювала моніторинг висвітлення у ЗМІ блокади Донбасу. Пані Оксано, які ЗМІ ви досліджували і які тенденції помітили?

Оксана Романюк: Ми провели у лютому моніторинг десяти ключових загальноукраїнських інтернет-медіа та шести найбільш популярних суспільно-політичних друкованих ЗМІ. Здебільшого, ці засоби масової інформації транслювали позицію влади, яка зводилася до негативних наслідків блокади для України. Дуже широко подавалися точки зору представників міністерства енергетики, ДТЕК та експертів, які підтримували цю позицію. Позиції протилежної сторони, тобто блокувальників (активістів, які блокували залізничні шляхи на Донбасі – Ред.), у ЗМІ було менше в рази.

З чим пов’язана така незбалансованість у висвітленні теми блокади?

Причиною можуть бути два фактори. По-перше, сторона блокувальників продукувала значно меншу кількість новин, тоді як їхні опоненти активно висвітлювали свою точку зору. Фактично сторона блокувальників була проілюстрована лише заявами народного депутата Володимира Парасюка, причому ці заяви дещо маргіналізували їхню позицію. У цій ситуації ЗМІ часто виступали як ретранслятори і не докладали багато зусиль для того, щоб дійсно збалансовано висвітлювати цю подію.

Повний текст розмови тут.