Назад до новин

Запрацював сайт «Вибори і ЗМІ»

10 січня – Усе про діяльність медіа у виборчому процесі тепер можна знайти на окремому сайті, який запустила ГО «Детектор медіа». Редакція просить повідомляти про порушення виборчого законодавства, маніпуляції та виборчі тренди на info@detector.media. 

Тим самим «Детектор медіа» продовжить власну традицію, слідування якій стало можливим завдяки підтримці донорів, перш за все SIDA (Швеція) та Internews (США), до яких цього року приєдналося з підтримкою й Міністерство іноземних справ Данії (Danida).

«ГО “Детектор медіа”, яка є правонаступницею ГО “Телекритика”, вже багато виборчих кампаній поспіль надавала читачам можливість знати все про роль, яку відігравали ЗМІ під час президентських та парламентських перегонів. Ми будемо це робити і в 2019 році. Наша мета — не лише фіксувати порядок денний ЗМІ під час виборів. Ми хочемо спонукати медіа до усвідомлення власної відповідальності за надання громадянам усієї важливої інформації для їхнього усвідомленого вибору. Тож ми будемо розвінчувати маніпуляції та дезінформацію, критикувати медіапопулізм.

Водночас будемо обов’язково інформувати аудиторію сайту про всі цікаві тренди у висвітленні виборів, про новації, корисні ресурси тощо. Отже, всіх, хто хоче бути обізнаним щодо можливого впливу медіа на його вибір, — ласкаво просимо до нас, на сайт “Вибори та ЗМІ”», — каже Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа».

Також на сайті можна буде ознайомитися з основними законодавчими актами, які регулюють діяльність ЗМІ під час передвиборчого й виборчого періодів, невдовзі буде можливість завантажити шаблони документів та заяв, подати скаргу.

У вільному доступі на сайті «Вибори і ЗМІ» розміщений посібник «ЗМІ та вибори. Саморегуляція, безпека, закони», розроблений експертами «Детектора медіа» та Інституту масової інформації (ІМІ).

Нагадаємо, що посібник також існує у форматі безкоштовного мобільного додатку «ЗМІя» для ОС Android, створеного експертами ІМІ для полегшення роботи медійників під час виборів. Він містить необхідну інформацію щодо прав журналістів, їхньої безпеки, законодавчої бази та особливостей висвітлення виборів у ЗМІ.

У «Детекторі медіа» наголошують, що відкриті до співпраці заради адекватного висвітлення передвиборчого процесу в медіа. Редакція сайту просить повідомляти про порушення виборчого законодавства, маніпуляції та виборчі тренди у виданнях усіх типів та в соціальних мережах. Всю інформацію про передвиборчі події з усієї країни надсилайте на електронну скриньку: info@detector.media.