Назад до новин

Запрошуємо на “круглий стіл”, де ми обговоримо проблеми переселенців

22 березня 2018 року (четвер) о 10. 30 год. у Великому конференц–залі Національної академії наук (м. Київ, вул. Володимирська, 22) відбудеться всеукраїнський круглий стіл  “Переселенці: повноправні громадяни України чи вигнанці? Які проблеми внутрішньо переміщених осіб спромоглася вирішити держава за чотири роки?”.

Окупація Росією території Криму та Сходу України призвели до того, що тисячі людей вимушені були покинути свої домівки і стати переселенцями. За офіційними даними на сьогодні в Україні проживає близко 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Четвертий рік Інститут демократії ім. Пилипа Орлика досліджує проблеми переселенців.  За цей час експерти ІДПО об’їхали більшість обласних центрів, де проводили круглі столі, медіа- дискусії і сприяли адаптації переселенців та їхній інтеграції у місцеві громади. Проблеми житла, соціального захисту та місцевої інтеграції впродовж чотирьох років   для  внутрішньо  переміщених  осіб залишились  не вирішеними. Найбільшою проблемою переселенців на сьогодні, характерною для всіх регіонів, є відсутність житла.

– Яким чином можна вирішити проблему житла для переселенців?

-Як висвітлюються проблеми ВПО, зокрема і житлові, у місцевих і центральних медіа?

-Які приклади вирішення проблем житла для переселенців вже існують в Україні?

-Чи достатньою є комунікація між владою, переселенцями, місцевою громадою і ЗМІ?

– Наскільки активні самі переселенці у вирішенні своїх проблем?

– Чому депутати здебільшого байдужі до проблем внутрішньо переміщених осіб? – ці та інші питання будуть обговорюватися під час круглого столу.

До участі запрошено: лідерів переселенських громадських організацій, представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО; Міністерства соціальної політики; Посольства Канади; Інтерньюзу в Україні; Мінрегіонбуду; Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву; Міністерства інформаційної політики; журналістів та всіх зацікавлених у вирішенні проблем переселенців.

Модератор Світлана Єременко, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, м.Київ.

Захід проводиться Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) в рамках нашого спільного проекту за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади. 

Зареєструватися на захід необхідно, заповнивши форму за посиланням до 23.59 неділі, 18 березня 2018 р. та обов’язково отримати підтвердження щодо участі від організаторів до 12.00 понеділка, 19 березня п.р.

ІДПО компенсує витрати на проїзд за наявності проїзних документів (купе поїзда, 2 клас ІС+, автобус) та проживання (у разі необхідності). Детальна інформація за телефонами 066 224 36 55, 067 665 42 49.

Початок реєстрації в день заходу о 10.00 год.