Назад до новин

Жінки в медіа засуджують сексизм в українській політиці

21 серпня: Відкрите звернення від жінок у медіа до депутатської спільноти всіх скликань, політичних партій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Ми, жінки, які працюють у медіасфері, категорично засуджуємо і вважаємо сексистським, образливим та таким, що принижує честь і гідність людини, професії, вислів щодо журналістки видання НВ Ольги Духнич від обраного народного депутата від партії “Слуга народу” Максима Бужанського.

Відсутність вибачень від політика, а також двоякі пояснення партії “Слуга народу” в мережі “Фейсбук”, які, з одного боку, засуджують дії однопартійця, а з іншого – виправдовують такі дії як реакцію на “оціночні судження”, викликають сумніви в тому, що такі вислови чи дії представників / представниць органів влади більше не повторяться.

Наголошуємо, що хамство, панібратство, зневага та сексизм у жодному разі не можуть бути елементами комунікації представників та представниць влади й медіа.

Такі дії та вислови політиків призводять до поширення та толерування схожої поведінки, її копіювання, що зумовлює популяризацію в суспільстві приниження та зневаги до людської честі та гідності.

Ми, жінки, які працюють у медіасфері, вимагаємо від політичних сил, Верховної Ради України, Президента України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування:

– Розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність депутатів і депутаток різних рівнів, політичних партій та інших працівників і працівниць державних органів за його використання.

– Розробити і впровадити рекомендації щодо боротьби із сексизмом у діяльності цих інституцій і забезпечити належні ресурси для таких заходів.

– Верховній Раді України запровадити законодавство, що забороняє сексизм у ЗМІ й заохочує моніторинг і виконання таких заходів.

– Забезпечити навчання народних депутатів та депутаток базового курсу з прав людини і свобод та спеціальних дисциплін, що висвітлюють гендерну рівність, наголошують на важливості  несексистської поведінки під час роботи.

Повний текст заяви та підписи тут.