Back to news

Журналіста Радіо Свобода Європа / Радіо Свобода затримано у Криму

16 березня – Джемі Флай, президент Радіо Свобода Європа / Радіо Свобода (RFE / RL), засудив арешт російською владою Владислава Єсипенка, фріланс-журналіста проєкту “Крим. Реалії” Радіо Свобода,  в анексованому Криму. Як повідомляє “Крим. Реалії”, Єсипенко був затриманий 10 березня на два місяці.

Центр зв’язків з громадськістю Федеральної служби безпеки (ФСС) Росії заявив, що Єсипенко звинувачується у збиранні інформації в інтересах спецслужб України шляхом фото- та відеозйомки в Сімферополі.

У відповідь на запит проєкту Радіо Свобода Європа / Радіо Свобода «Крим. Реалії» українська служба зовнішньої розвідки заявила, що “не коментує провокації російських спецслужб”, але розмістила на своїй сторінці у Facebook повідомлення, що ФСС створює для Кремля сцену “святкування” 7-ї річницї окупації Росією Криму на початку березня.

Правозахисники заявили, що Єсипенко не отримав доступу до незалежного адвоката і закликали російську владу в Криму звільнити журналіста.

Посольство США відреагувало на арешт журналіста Єсипенка в Криму: «Ми засуджуємо політично вмотивований арешт російською владою журналіста Владислава Єсипенка в Криму. Російські нелегальні окупанти не мають законних повноважнь стримувати вільну пресу, самовільно заарештовувати людей та відмовляти в належних судових процесах », – написало посольство США в Україні  у Twitter.

Міністерство закордонних справ на своєму сайті вимагало незалежного адвоката для Єсипенка. Міністерство заявило, що Російська Федерація повинна надати інформацію про місце утримання Єсипенка та стан його здоров’я.

 

Детальніше на сайті Детектор Медіа та сайті Міністерства закордонних справ.

 

 

Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash