Назад до новин

Зікінчився десятий міжнародний форум “Цифрове мовлення в Україні”

7 вересня: Наші партнери в Незалежній асоціації телерадіомовників успішно провели Десятий міжнародний форум “Цифрове мовлення в Україні”. Наша Програма “У-медіа” пишається тим, що ми змогли підтримати його проведення.

“Локомотивом цифрової реформи і впровадження цифрового радіомовлення зокрема має стати компанія, у розпорядженні якої є інвестиційні потужності, а також відповідні маркетингові послуги та контент”, – вважає виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’яснікова.

“Поки в Україні переймаються цифровим телевізійним мовленням, дані опитувань пророкують квітуче майбутнє інтернет-технологіям розповсюдження даних. “42% експертів прогнозують, що у найближчі 15 років основними каналами розповсюдження аудіо та відео в Україні будуть інтернет платформи – IPTV та OTT”, – повідомив під час форуму “Цифрове мовлення в Україні” президент Телекомунікаційної палати Сергій Бойко. А ще додав, що, за даними дослідження BigDataUa, за рік майже півмільйона українських домогосподарств «викинули» свої телевізори, і з 15 млн відданих ТБ залишилося 14,6 млн.

Владислав Севрюков – народний депутат України, член комітету з питань свободи слова та інформаційної політики під час дискусії на тему “Чи на часі цифрове радіо в Україні?” говорить: “Україна повинна мати можливість для запуску цифрового радіо. Сьогодні потрібно спокійно вивчати досвід Європи та світу, готувати законодавство, проводити професійні дискусії на цю тему. Шукати нові можливості як для слухачів так і для індустрії“.

Що врешті переможе – інтернет чи цифрове мовлення? На думку нардепа Севрюкова, “цифра” має фінансову перевагу.

“Інтернет мовлення – цікаво, але за нього завжди треба доплатити за трафік, у випадку ефірного – один раз заплативши за передавач. Кожен має обирати для себе кращий варіант”, – зазначив експерт.

Повний звіт та короткі тези учасників дискусій читайте тут.