Назад до новин

Звернення Незалежної медійної ради до новообраного уряду з питання блокування діяльності суспільного мовлення

6 березня: Незалежна медійна рада звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та членів уряду із закликом невідкладно вирішити задавнену проблему з боргом державної телекомпанії перед Euronews SA.

Допоки ситуація з боргом не буде цілковито вирішена, український суспільний мовник перебуватиме в підвішеному стані, не зможе виконувати свою місію, а реформа – гальмуватиме. Оскільки йдеться про успадкований борг ще державного телерадіомовника, вирішення цього питання – саме в компетенції уряду.

Наприкінці лютого 2020 року стало відомо про те, що Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки суспільного мовлення у зв’язку з рішенням Вищого господарського суду від 5/09/2017 про погашення боргу Національної телекомпанії України – попередника ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” за ліцензійними платежами 2013-2014 рр. в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів.

Незалежна медійна рада наголошує, що існування суспільного мовлення в демократичному суспільстві є одним з елементів забезпечення тієї самої демократії. Саме суспільне мовлення забезпечує орієнтири для всього медійного ринку і виробляє контент, спрямований на різноманітні верстви населення, чого не роблять комерційні мовники. З часу ухвалення перших рішень про перетворення масиву державних телекомпаній на суспільного мовника ми спостерігаємо систематичні перепони на шляху створення Суспільного. Це і ситуація з державним підприємством Укртелефільм, яка заморозила реформу на рік, це і обрізання, всупереч закону про Суспільне, фінансування, яке протягом двох років не могло забезпечити різку зміну контенту, який би ознаменував перехід від УТ-1 до суспільного мовлення.

Читайте повний текст Заяви тут.